01-342 Warszawa Bemowo - Jelonki ul. Lustrzana 18 tel. 22-665-14-72 501-10-73-28 609-55-10-52 Zapraszamy pn-pt. 9-17, sob. 10-13 (w niektóre !! - najpierw prosimy o telefon)
Przerabianie zamka samochodowego pod kluczykWtedy, gdy zepsuty zamek samochodowy nie nadaje się już do naprawy, trzeba zakupić inny zamek. Jeśli znamy fabryczny kod nacięcia kluczyka, to w ASO można zamówić nowy bębenek, który będzie pasował do dotychczasowego kluczyka. Jeśli nie znamy oryginalnego kodu możemy zakupić nowy komplet - bębenek z kluczykiem, ale wtedy mamy kolejny kluczyk do noszenia.
Czyszczenie i regeneracja zamka samochodowegoNieużywany zamek może stać się swoistą twierdzą nie do zdobycia. Dzieje się tak zwłaszcza po zimie i dotyczy zarówno aut starszych jak i nowszych. Otwieranie i zamykanie drzwi samochodu wyłącznie pilotem powoduje to, że zamki drzwiowe zacinają się. Pierwszym sygnałem, że z zamkiem dzieje się coś złego, jest zwiększony opór przy wsuwaniu kluczyka w otwór zamka oraz utrudnione obracanie bębenka przy otwieraniu. Na tym etapie należy oczyścić zamek, inaczej elementy bębenka zapieką się na tyle, że albo nie otworzymy drzwi auta kluczykiem albo uszkodzimy zamek. Pierwszy posłuszeństwa odmawia zwykle zamek tylnej klapy, który jest najbardziej narażony na działanie czynników atmosferycznych. Zamkom najbardziej szkodzi bezruch i dlatego raz na jakiś czas warto otworzyć je kluczykiem, a nie tylko pilotem, by w porę zdążyć z czyszczeniem zamków. Czyszczenie zamka rozpoczynamy od wyjęcia wkładki zamka, co najczęściej wymaga demontażu tapicerki drzwi samochodu i jest dość czasochłonne. Następnie rozkładamy cały zamek, tak by można było oczyścić każdy jego element. Jeżeli zablokowany zamek nie był otwierany na siłę, to jego elementy nie są połamane, a jedynie brudne. Czyszczeniu (lub wymianie) podlega wszystko: bębenek zamka, zapadki, sprężynki wysuwające zapadki. Bardzo dokładnie czyścimy szczeliny w których przesuwają się zapadki oraz gniazda sprężynek podnoszących zapadki - od staranności wykonania tej czynności zależy czas dalszej bezawaryjnej pracy zamka. Wszystkie ruchome elementy zamka smarujemy przed jego złożeniem - to zmniejsza opory pracy i na długo zabezpiecza zamek przed niekorzystnym wpływem wilgoci, mrozu i wahań temperatury. Odradzamy stosowanie odmrażaczy, gdyż związki chemiczne w nich zawarte bardzo często powodują utlenianie stopów (np. znal-i), z których wykonane są bębenki zamków samochodowych. Zdjęcia pokazują jak, w porównaniu do nowych, mogą być zapieczone nieużywane bębenki i wkładki zamków. |
◄ | Zapewniamy profesjonalną naprawę zamków samochodowych w Twoim aucie, |
▲ |